Vergi, su, elektrik, trafik ve prim borçları affına yeni bir af daha…

By | 2012-05-24

Vergi, su, elektrik, trafik ve prim borçlarına getirilen tarihin en kapsamlı affında; taksidini 3 kez aksattığı için aftan yararlanma hakkını kaybeden 800 binden fazla kişiye yeni af geliyor.

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren ve ‘Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı affı’ olarak açıklanan af yasasına bir ekleme yapılarak, yasadan yararlanma hakkını kaybetmiş olanlara bir hak daha veriliyor. Buna göre mevcut af yasasından yararlanan, ancak taksitlerini 3 kez üstüste aksattığı için hakkını kaybedenlere, ‘borçlarını 4 ay içinde ödemeleri’ koşuluyla yeni bir hak daha verilecek. Bu durumda olanların sayısının 800 bin civarında olduğu belirtiliyor. Söz konusu yasa tasarısı önceki gün akşam saatlerinde Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilerek, görüşülerek yasalaşmak üzere Meclis Genel Kurulu’na sevkedildi. Haberin devamı >>

Kategori: Haberler | | 93 görüntüleme

About Web Editör

Fikiralışverişi sitemize hoşgeldiniz. Sitemiz 2007 yılından bugüne kadar, mevcut çizgisinde ilerlemeye devam etmiştir. Amacımız, bilgilendirici yazılar yayınlayarak siz ziyaretçilerimizi eli boş göndermemek ve görüşleriniz doğrultusunda daha iyi paylaşımlar yapmak. Sizlerin görüşlerine önem veriyor ve desteğinizi bekliyoruz.