LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV’in hizmet ağını tüm Türkiye’ye yaymak ve tüm lösemili çocuklara eşit hizmet götürebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü hizmet binaları…

Lösev Hizmet Binaları

LÖSANTE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HASTANESİ (Ankara) : 24 Eylül 2000 tarihinde açılan Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE lösemili çocuklara özel, modern tıbbın tüm olanaklarını bünyesinde barındırmaktadır. Hastanede bugüne kadar 300′ü aşkın lösemili ve kan hastası yavrumuz muayeneden tahlile, kan temininden pijamasına kadar tamamen ücretsiz tedavi olmaktadır. %87′sinin geliri yoksulluk düzeyinin altındadır ve %12′sinin hiçbir güvencesi bulunmamaktadır.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KONUKEVİ (Ankara) : LÖSEV Lösemili Çocuklar Konukevi, uzun sürecek bir tedavi için şehir dışından gelen lösemili çocuk ve ailelerinin hastane koridorlarında yatmaması, her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için 23 Eylül 2006 tarihinde açılmıştır.

LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI MERKEZİ (Ankara) : Ankara Vakıf Merkezi, Lösemili Çocuklar Okulu faaliyete geçinceye kadar etüt ve okul öncesi eğitimleri için kullanılmıştır. Yönetim Kurulu bu binada görev yapmaktadır.

ÖZEL LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OKULU (Ankara): Özel LÖSEV İlköğretim Okulu; 16 Kasım 2008 tarihinde Atatürkçü düşünce ışığında, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, bilinçli ve yeniliğe açık, Türk Milli Eğitiminin temel ilkelerinden yola çıkılarak kurulmuştur. Türkiye de ve dünyada tek olma özelliğine sahip olan okul, haftada 40 saat ders ile tam gün eğitim veren, 20 öğrenci ile sınırlı tutulan sınıf mevcutlarına sahip, özel okullar statüsünde, LÖSEV tarafından açılmış bir vakıf okuludur. LÖSEV İlköğretim Okulu, trafikten uzak, yeşillikler arasında bilimsel, aktif ve çağdaş bir eğitim ortamı içerisinde lösemiyi yenmiş çocuklara hizmet vermektedir.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ (Ankara): Ankara’ya tedavi için gelen lösemili ve kanserli aileler için sağlık ve sosyal tesislerden oluşan Lösemili Çocuklar Köyü’nde Sağlık merkezi, konuk evi, aile konutları, üretim atölyeleri, okul ve spor tesisleri bulunmaktadır.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR EVİ (İstanbul) : Lösemili Çocuklar Evi 2007 yılında Dünya Bankası SRAP Projesi (Sosyal Riski Azaltma Projesi) desteğinde lösemili çocuklar ve anneleri için açılmıştır. İstanbul Valiliği, Beşiktaş Kaymakamlığı, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) katkılarıyla hizmete giren binada haftanın belirli günlerinde eğitimler sürdürülmektedir. Hiçbir yönetici bu binada görev almamaktadır. Dolayısı ile bu özel binanın her santimetre karesinden lösemili çocuklarımız ve anneleri yararlanmaktadır. Bahçe içinde ve trafikten uzak olması da güvenliklerini arttırmaktadır.

LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI AVRUPA YAKASI OFİSİ (İstanbul) : 2005 yılı Eylül ayında İstanbul’da kurulan ilk ofis olan İletişim Ofisi, Avrupa Yakasında bulunan ailelerin, gönüllülerin ve bağışçıların da sıklıkla ziyaret ettiği, Avrupa Yakası çalışmalarının yürütüldüğü ofisdir.

LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI ANADOLU YAKASI OFİSİ (İstanbul) : 2009 yılında hizmete giren Anadolu Yakası Ofisi Anadolu Yakasında bulunan ailelerin, gönüllülerin ve bağışçıların, çalışmalarının yürütüldüğü ofisimizdir.

LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI İZMİR OFİSİ : 2008 yılından bu yana hizmet veren LÖSEV İzmir Ofisi, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde merkezi bir noktada yer almaktadır. İzmir’de yaşayan çocuklar başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi’nde yaşayan çocuklarımız ve aileleriyle birebir ilgilenmek ve kalıcı çözümler üretmek üzere hizmet vermektedir. İyileşen ve tedavisinin son aşamasındaki çocuklara verilen eğitimler, etkinlikler, anne ve babalara yönelik bilinçlendirme çalışmaları, gönüllü etkinlikleri ve daha birçok çalışmayla merkezde yapılan çalışmaların paralelinde faaliyetler sürdürülmektedir. Duyarlı İzmir Halkının destekleriyle, Ankara’da hayata geçirilen Lösemili Çocuklar İlköğretim Okulu’nu ve Lösemili Çocuklar Köyü’nü İzmir’de de faaliyete geçirmek öncelikli hedefleri arasındadır.

Bir Cevap Yazın