Trafik Sigortasında Hasarsızlık İndirim Oranları

By | 2010-02-26
zorunlu trafik sigortasi

Trafik sigortasında ilk sigorta yaptırmanız durumunda 4.basamak uygulanıyor. birinci yenilemede %10, ikinci yenilemede %15, düçüncü ve devamı yenilemede %20 hasarsızlık indirimi uygulanır. Hasarsızlık indirimi %20 ile sınırlıdır.

Poliçenin zamanında yenilenmesi durumunda bir hasar alması halinde bir kademe, iki hasar alması halinde iki kademe aşağı iner. Zamanında yenilenmemesi durumunda hem kademe düşer, hem de her 30 gün için % 5 gecikme zammı uygulanır. Gecikme zammı % 50 ile sınırlıdır.

 

Kategori: Banka | Sigorta | Etiketler:, , , | 203 görüntüleme

About Yazar

Özel bir bankada 11 sene özel portföy yönetmenliği yaptım. Mesleki uzmanlık alanım olan bankacılık ürün ve hizmetleri hakkında mümkün olduğu kadar sorularınıza yanıt verecek konulara değiniyorum. Tabi ki sadece bu konularda değil, ilgi alanıma giren diğer konulara da yer veriyorum. Benimle iletişime geçerseniz sizlerin sorularına da yanıtlar bulabilirim. Araştırmacı bir yapıya sahibim. Ama takdir edersiniz ki, sizlerden dönüş alamazsam doğru yolda ilerlediğimi düşünerek mevcut konularda yazılar paylaşmaya devam edeceğim. Sizlerin de katılımlarınızı bekliyorum.